Студио Витоша | Vitosha Studio

collapse collapse

Вериги, които са подходящи за използване с

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kohai

• Админ | Admin
  • Увлечен | Еnthusiast
  • *
    • Престиж | Prestige: 27
    • View Profile
Откривам тема, в която можете да споделяте опита си с различни модели вериги приложени върху електро колело. Важно е да направим разграничение, между мотор Бафанг BBSHD (Bafang BBSHD) и Бафанг 750W (Bafang 750W), тъй като двата мотора имат ралични максимални мощности. Вероятно много повече вериги ще издържат на работа с Бафанг 750W (Bafang 750W).

Моя опит с вериги при работа с Бафанг BBSHD (Bafang BBSHD) е свързан с 10 скоростен заден венец, от там и видовете вериги, с които мога да карам се свежда до следните (подреждам ги от по-лоши към по-издръжливи):
  • KMC X10.73 10S 114L - цена между 32 и 40 лв, необходими са ми 2 комплекта, тъй, като оптималната дължина е 128 звена (а комплекта има 114 звена). Издържат ми около 200 км или средно месец- месец и половина. Късат се както звена от самата верига, така и съм имал случай на скъсан quick release (още missing link - звена за бързо освобождаване на веригата). Доста нерентабилно решение, тъй като два комплекта излизат между 64 и 86лв, а пробег от 200 км с тях е твърде малък.
  • KMC X11.93 11S 114L - цена между 44 и 55 лв, необходими са 2 комплекта, тъй като оптималната дължина е около 128 звена (в комплекта има 114 звена). Изържат повече от KMC X10.73 10S 114L - може би 500 км или 3-4 месеца.
  • SHIMANO CN-HG95 DEORE XT 10S 116L - между 40 и 42 лв цена, като цяло опита ми с тях е по-добър, но стигне ли се до скъсяване и удължаване на веригата, пиновете на тази верига са по-неудобни - главите им са гладки, докато на KMC веригите имат вдлъбнатина, в която инструмента за верига влиза и процесът по махане и слагане е една идея по-лесен. С такава верига съм изкарвал може би около 600 - 700 км.

Кога съм късал верига? - най-често при подаване на много енергия (газ) към мотора, от спряло положение. Веригата се къса, не толкова от напрежение и опън, а по-скоро от камшичното и засилване в областите между предния и задния венец.С по-опъната верига този проблем би бил компенсиран частично, но ще доведе до проблеми със самите скорости.

Offline DesaMes

• Новак | Newbie
  • *
    • Престиж | Prestige: 5
    • View Profile
 Значи дължината на веригата зависи от скоростите отзад или от вида на мотора - Бафанг BBSHD или 750W?
Няма твърде стръмен участък...има твърде слаби спирачки

* Галерия | Gallery

Stonned bike

Views: 26
By: kohai